برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

شنبه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۸

آروین معظمی گودرزی ورزشکار بروجردی که یک چمدان مدال آسیائی دارد

کیمیا نیوز-کیمیا نیوز- کیمیا نیوز-

فرهاد داود وندی

آروین معظمی گودرزی را دیگر باید با نام مستعار "آروین مرد جاده" شناخت.

 متولد سال 1369 بروجرد است از سال 1384 دوچرخه سواری را زیر نظر بهروز فرزاد آغاز نموده است. معتقد است که مربی اسلونی در کشور سوئیس بسیار به رشد وی کمک کرده است.
وقتی می خواهد از مدال های کسب شده اش برای مان بگوید مکثی می کند و می گوید: همه مسابقات داخلی و خارجی برایم مهم بوده اند اما برنز جوانان اسیا در سال 2008، نقره بزرگسالان اسیا 2009، طلای کاپ اسیا تایلند 2010، چهارم بازیهای آسیائی گوانجو2010، نقره بزرگسالان آسیاتایلند  2011 ، طلا و برنز قهرمانی آسیا مالزی 2012، نقره قهرمانی آسیا 2013 و...... از مهمترین مدال های کسب شده ام بوده اند، هرچند که دهها مدال قهرمانی کشور نیز در آلبوم افتخارات کسب شده ام دارم.

این جوان محجوب و ورزشکار بروجردی در ادامه می افزاید: قبلا در رشته نیمه سرعت و 4 کیلومتر بیشتر فعالیت داشتم اما در حال حاضر در رشته تایم تریل جاده و استقامت جاده فعالیت می کنم و فعلا هم در بین 6 نفر اول دوچرخه سواری ایران جایگاهم را تثبیت کرده ام.

وقتی از وی می پرسم چرا دوچرخه سواری ما در آسیا مقام می آورد اما در مسابقات جهانی و المپیک مقام نمی آوریم، می گوید: در رشته های هوازی "استقامت"  بخاطر نبودن مسابقات از دنیا عقب مانده ایم، مثلا در فرانسه یک دوچرخه سوار آماتور در طول سال بین 100 الی 120 روز مسابقه می دهد در حالیکه ما در اینجا در طول سال حداکثر 6 مسابقه می دهیم.

آروین از گرانی وسایل دوچرخه سواری گلایه دارد می گوید هیات دوچرخه سواری هیچ کمکی به ما نمی دهد و بیشتر هزینه ها را خانواده های مان می دهند.

 وی سپس می افزاید: دوچرخه خوب 22 میلیون تومان قیمت دارد و هم اکنون قیمت یک حلقه لاستیک 250 هزار تومان است و اگر بخواهیم هزینه های خرابی دوچرخه و کفش و ...... را به این ارقام بیفزائیم مبالغ بسیاری را در بر می گیرد.

آروین معظمی گودرزی دوچرخه سوار  جاده های ایران می گوید: هدف اولم کسب مدال در المپیک است و برای رسیدن به این هدف باید در مسابقات اروپائی شرکت کنم تا بتوانم مدال آور باشم.

وی در خاتمه سخنانش از زحمات پدر و مادرش سپاس ویژه ای دارد و به خنده می گوید: آنقدر مدال های آسیائی آورده ام که برای اطرافیانم عادی شده است و دیگر حساسیت به خرج نمی دهند!!!

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی