برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

سه شنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

این توپ درون دروازه حریف نمی‌نشیند

 این توپ درون دروازه حریف نمی‌نشیند

مجید تولایی: طی دو روز گذشته شایعات مختلف به سرعت ذهن های تشنه خبر را به خود مشغول کرد یکی استعفای ظریف وزیر امور خارجه بود و موارد عدیده دیگری در خصوص ارز و برجام و ... هم منتشر شدند و دو نکته در این خصوص به ذهن می‌رسد.

 

پرداختن به شایعه استعفای محمدجواد ظریف توپی است که سازندگان شایعه اش باید بدانند به گل نمی نشیند.

۱-بی تردید کشورمان روزهای سختی را پشت سر می گذراند و جنگ اقتصادی تمام عیاری علیه ایران در حال اجراست که پمپئو همین چند ساعت قبل ابعاد آن را با وقاحت تشریح کرد . در این شرایط شایعه بودن استعفای فرمانده دیپلماسی کشور مشخص بود. چه اینکه هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد در شرایطی که کشور و بخصوص ملت آماج حملات وحشیانه اقتصادی است فرماندهان این جبهه به یکباره عرصه را ترک کنند. چرا که تفسیر و تعبیر این اقدام در شرایط جنگی مشخص و واضح است.

۲- این دومی را به مراتب از اولی مهم تر می دانم .آن نقش ما اهالی رسانه در این جنگ است. موضوع پوشیده ای نیست که بستر و مقوم جنگ اقتصادی راه افتاده جنگ روانی برای ناامید کردن و خسته کردن ملت و کاشتن بذر هراس در دلهاست و ملت ناامید و هراسان ، قدم از قدم برنمی دارند و به جای تلاش مضاعف منتظر روزهای سقوط می ماند.

حال چه اتفاقی افتاده که در این جنگ هوشمند، برخی از ما اهالی رسانه برای خوشایند جناح مان و خنکای دل مان هر خبری را منتشر می کنیم؟ 

بزرگترهای ما به خاطر دارند که در دوران دفاع مقدس ، امام خمینی دستور دادند تا ورود یک روزنامه به جبهه های نبرد ممنوع شود چرا که مطالبش روحیه رزمندگان را تصعیف می کرد و گویا هنوز برخی از ما درک درستی از این نداریم که امروز جنگ به خانه ها و روان ما کشیده شده است  . بیش و پیش از تاثیرات اقتصادی جنگ اقتصادی، دل‌ها و ذهن‌ها هستند که از حروف و جملات ما و دیگران تاثیر می گیرند.

در شرایطی که هر کلام و قلمی می تواند التهابی بیافریند و دلهایی را نگران کند انتشار هر راستی هم باید در راستای صلاح و سداد باشد چه برسد به انتشار و بازنمایی شایعاتی که چه بسا منشا و ریشه آن همان جنگ روانی باشد که برایمان طراحی کرده اند و مطمئنا توپی که ناقلان این اخبار شوت میکنند روانه دروازه حریف سیاسی نمی شود بلکه ایران در معنا و مفهوم اعمش این گل را می‌خورند و با سوراخ شدن کشتی فقط جناح راست یا چپ آن غرق نمی شود. کاش گاهی در کنار استواری قدم های‌مان، اندکی فقط اندکی قلم‌های‌مان می لرزید.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی