برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷

سواستفاده از دل‌رحمی مردم

در خیابان‌های شهرها پر است از متکدیان خردسالی که با انواع و اقسام روش‌ها، سعی در نرم‌کردن دل رهگذران دارند. بسیاری از آنها واقعا محتاج و درمانده کمی پول برای خوراک روزانه خود هستند ولی در این میان هم کسانی هستند که براب سواستفاده از دل‌رحمی مردم، گروه‌هایی را که بیشتر اعضای آن را کودکان تشکیل می‌دهند، ساماندهی می‌کنند.


رفتار این گروه‌هاست که ذهنیت مردم را نسبت به کمک به نیازمندان واقعی تغییر داده است.
آنها روش‌های نوینی برای دریافت پول اختراع کرده‌اند. حتما ترازوهای شکسته را در خیابان‌ دیده‌اید که در کنار آن کودکی گریه می‌کند یا دخترک‌هایی که معصومانه برای کنار خیابان مشق می‌نویسند.
یک چنین کارهایی بهانه را دست مسئولان سازمان‌های حمایتی داده است تا همه متدکدیان را غیرواقعی لقب بدهند و از مردم درخواست کنند به کسانی که کنار خیابان طلب پول می‌کنند کمک نکند. در صورتی که پوشش این سازمان‌ها به حدی نیست که همه جامعه نیازمندان را شامل شود و با وجود تلاش‌های زیادی که انجام شده، هنوز با ایده‌آل‌های این سازمان‌ها فاصله زیادی داریم.
مبارزه با گروه‌هایی که به معنای واقعی شارلاتان هستند وظیفه نیروهای انتظامی و امنیتی است و نباید مردم را وارد چنین جریاناتی کرد.
واقعیت خیابان‌ها، برخلاف بهشتی که مدیران نهادهای حمایتی مثل سازمان بهزیستی از آن صحبت می‌کنند، بسیار تلخ و آزاردهنده است.
تلاش برای از بین بردن حس ترحم مردم به نیازمندان، هیچ کمکی به تغییر وضعیت تکدی‌گری و کودکان خیابانی نمی‌کند و تنها صورت مسئله را پاک می‌کند.

برچسب ها کیمیا نیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی