برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷

کامنت «دمت گرم» می‌گذارند؟

با خودم فکر می‌کردم که دیگر دوره تک‌چرخ زدن‌ها جلوی عابر پیاده، ویراژها رفتن‌ها، صدای اگزوزهای نامتعارف و این‌گونه نمایش‌های خیابانی تمام شده است اما تنها با چند دقیقه گذراندن وقت در شبکه‌های اجتماعی این موضوع روشن می‌شود که نه تنها دوره این ژانگولر بازی‌ها تمام نشده بلکه از فضایی به فضای دیگر منتقل شده‌اند.

 

مثلا اگر در گذشته یک ماشین به اجرای نمایش خیابانی می‌پرداخت و تعدادی از عابران تماشاچی آن بودند حالا با ضبط یک کلیپ یک دقیقه‌ای و انتشار آن در فضای مجازی می‌تواند نظر میلیون‌ها بیننده را جلب و بالغ بر صدها کامنت از مردم هیجان‌زده دریافت کند.

بدتر از کاری که این افراد انجام می‌دهند و فیلم‌های این‌چنینی تهیه می‌کنند، عکس‌العمل مخاطبینی است که گویا هیچ سرگرمی بهتری جز تماشای این نمایش‌ها ندارند. از یک جامعه رو به رشد انتظار می‌رود سرگرمی‌هایی که معمول و عرف نیستند کم‌کم با بالا رفتن سطح آگاهی مردم جایشان را به امور مفرح فرهنگی،‌هنر،‌اجتماعی و… دهند ولی متاسفانه آمار بازدید این فیلم‌های چند دقیه‌ای گویای موضوع دیگری است.

اگر فیلم‌هایی که مربوط به سرعت‌های غیرمجاز در سطح شهر است و در فضای مجازی منتشر شده را ببینید متوجه می‌شوید که همین تفریح به ظاهر سرگرم کننده جان چند نفر را به خطر می‌اندازد. کجای دنیا برای ماشین سواری که در اتوبان شهری با سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌راند کامنت «دمت گرم» می‌گذارند؟ بد نیست گاهی به عواقب کارهایی که به ظاهر سرگرم کننده هستند و یا باعث جلب توجه دیگران می‌شوند بیاندیشیم و در انتخاب سرگرمی‌هایمان تجدید نظر کنیم.

برچسب ها کیمیا نیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی