برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

یکشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۷

جشن ملی کتاب در شبکه چهار

کتاب

شبکه چهار سیما با ویژه برنامه «برگ ۲۴» روز کتاب و کتابخوانی را جشن می گیرد.

 

 

به گزارش کیمیانیوز، محمد رحیمی ـ تهیه‌کننده ویژه برنامه «برگ ۲۴» ـ در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه چهار سیما گفت: شبکه چهار سیما همزمان با ۲۴ آبان روز کتاب و کتابخوانی، جشن بزرگی برای اهالی کتاب برگزار می‌کند که نخستین جشن ملی رسانه‌ای در حوزه کتاب به‌حساب می‌آید.

وی افزود: مارال دوستی، شاهین شرافتی، سعید بیابانکی و رشید کاکاوند اجرای این ویژه برنامه  ۱۲ ساعته را که از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه تا ساعت ۲۲ از «موزه و کتابخانه ملک» پخش می شود بر عهده دارند.

رحیمی گفت: برای این ویژه برنامه یک پیش درآمد سه قسمتی در نظر گرفته‌ایم که از امشب پخش آن آغاز می شود و ما در این سه شب در بخش های ۵ تا ۱۰ دقیقه ای از مخاطبان نظرخواهی می کنیم. مارال دوستی در این سه قسمت بخش های ویژه برنامه را معرفی و از مخاطبان شبکه دانایی دعوت می کند تا با ارسال پیامک، در موارد مختلف از قبیل نام کتاب، نویسنده، ناشر و ... در میان آثار معاصر (در سده ی اخیر)، اثر برتر را انتخاب کنند و هر فردی که بالاترین امتیاز را در نظر سنجی کسب کند به عنوان شرکت کننده منتخب مردمی در برنامه اصلی حضور یافته و معرفی و تقدیر خواهد شد.

رحیمی که پیش از این تهیه‌کنندگی برنامه هایی همچون «کارنامه» و «کتاب۴» را بر عهده داشته است افزود: ویژه برنامه زنده «برگ ۲۴» از بخش های مختلفی همچون: کتاب و کتاب خوانی، کودک و نوجوان، خانواده های کتابی، فضای مجازی کتابی، راویان دفاع مقدس، مروجین کتاب در سه حوزه ترجمه، دین و بین الملل تشکیل شده است که در هر کدام از این قسمت ها از میهمانان مرتبط با موضوع دعوت به عمل می آید.

وی دعوت از نویسندگان بزرگ و مطرح سال‌های اخیر و همچنین دعوت از  بازیگران سینما و تلویزیون فعال در حوزه کتاب را از جمله بخش های جذاب این جشن کتاب عنوان کرد و افزود: در خبرهای تکمیلی تر اسامی مهمانان برنامه عنوان خواهد شد.

تهیه‌کننده «برگ ۲۴» گفت: راه‌اندازی کمپینی برای حمایت از چاپ و ترویج کتاب برای نابینایان از جمله بخش های اصلی برنامه است که با همکاری انجمن نابینایان کشور و خانه کتاب تلاش می کنیم تا در این بخش حمایت های مالی بیشتری از ناشران و نویسندگان فعال در این حوزه صورت پذیرد.

رحیمی در پایان گفت: «برگ ۲۴» کاری از گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما است و در ساخت این برنامه دو نفر از تهیه‌کنندگان و کارگردانان با سابقه سیما در حوزه کتاب آقایان محمود فاتحی و حسین پورصلعی من را یاری می کنند.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی