برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

سه شنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۹

سینماهای بریتانیا در بدترین شرایط ۲۴ سال اخیر

سینماهای بریتانیا در بدترین شرایط ۲۴ سال اخیر

پیش‌بینی می‌شود درآمدهای صنعت سینمای بریتانیا علی‌رغم طرح بازگشایی سالن‌های نمایش فیلم با کاهش ۹۰۰ میلیون پوندی در سال ۲۰۲۰ همراه شود.

 

به گزارش کیمیانیوز به نقل از گاردین، تاثیرات مخرب بحران شیوع ویروس کرونا در حالی همچنان ادامه دارد که صنعت سینمای بریتانیا در حال ثبت کردن بدترین سال ممکن از ۱۹۹۶ تاکنون است و برآورد شده است که درآمدهای حاصل از گیشه با کاهش ۹۰۰ میلیون پوندی در سال جاری میلادی رو به رو خواهد شد. 

دولت بریتانیا برای بازگشایی سالنهای سینما از تاریخ ۴ جولای و با رعایت فاصله اجتماعی دو صندلی و دیگر و دستورالعمل‌های بهداشتی چراغ سبز نشان داده است و سینماداران نیز چشم امید به فروش فیلم‌های هالیوودی چون «مولان» محصول جدید دیزنی و «انگاره» ساخته جدید «کریستوفر نولان» داشتند تا بار دیگر به گیشه سینماها رونق ببخشند اما هفته گذشته تاریخ اکران این دو فیلم باز هم به تعویق افتاد و قرار است به ترتیب در ۲۱ و ۲۱ ماه اوت اکران خود را آغاز کنند. 

حالا که اکران فیلم‌های مهم و جدید هالیوودی به تعویق افتاده، سینماهای بریتانیا برای بازگشایی باید به بازنمایش فیلم‌های کلاسیک و موفق قدیمی‌تر چون «کازابلانکا»، «هری پاتر»، «گرگ و میش» و «سریع وخشن» بسنده کنند. 

 سینماهای بریتانیا که مدتی است به سبب شیوع ویروس کرونا تعطیل هستند، قرار است همزمان با بازگشایی مجموعه‌ای  شامل ۴۵۰ فیلم سینمایی از آثار کلاسیک عصر طلایی هالیوود تا فیلم‌های موفق و پرفروش چند سال اخیر را در برنامه اکران قرار دهند و سینماهای کرونازده می‌توانند برای ترغیب مخاطبان برای بازگشت به سینما این فیلمها را انتخاب کنند. 

انتظار می‌رود مجموع فروش گیشه سینماهای بریتانیا امسال ۵۸ درصد سقوط کند و از ۱.۲۵ میلیارد پوند در سال ۲۰۱۹ به ۵۲۵ میلیون پوند کاهش یابد که کمترین فروش سالانه گیشه سینماهای بریتانیا از سال ۱۹۹۶ تا به امروز خواهد بود.

سینماداران همچنین ماه‌هاست از درآمدهای حاصل از تبلیغات نیز محروم هستند و پیش بینی می‌شد این درآمدها امسال با رشد ۹ درصدی به ۲۴۹ میلیون دلار برسد اما با توجه به شرایط موجود درآمدهای تبلیغات سینمای بریتانیا امسال با کاهش بیش از ۵۰ درصدی نسبت به سال گذشته به ۱۱۴ میلیون پوند نزول پیدا خواهد کرد.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی