برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

دوشنبه, ۰۲ مرداد ۱۳۹۶

برگزاری جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) در ۷۷ کشور جهان

شیخ.jpg

دبیر پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) با بیان اینکه نزدیک به ۴۰۰ عنوان برنامه را در این دوره جشنواره داریم، گفت:‌ پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی-هنری امام رضا (ع) در ۳۱ استان، ۷۷ کشور و ۲۴۰۰ نقطه از جهان برگزار می‌شود.

ادامه مطلب...

«سی» کم‌فروشی نمی‌کند

علی اصغر دشتی

کارگردان کنسرت - تئاتر «سی»، با تاکید بر اینکه در این پروژه نباید تقسیم‌بندی بین موسیقی و تئاتر ایجاد کرد، گفت: مهمترین ویژگی «سی» در این است که مخاطب را با یک پدیده جذاب روبرو می‌کند در عین اینکه به لحاظ اندیشه کم‌فروشی نکرده است.

ادامه مطلب...

آنچه ایسنا به خاطرش دادگاهی شد، در پیگیری فرمایشات مقام معظم رهبری موثر بود

حسین معصوم

«بررسی‌های کارشناسی و گزارش‌های ما تایید می‌کند گزارش ایسنا در پیشگیری از آسیب «کویرخواری» موثر واقع شده و مانع از بروز پدیده‌ای جدید به نام «کویرخواری» در سراسر کشور شده است.»

ادامه مطلب...

خاطرات شنیدنی مجید انتظامی از ۴۰ سال پیش/ از هم‌خانه شدن با احمدرضا احمدی تا همکاری با مسعود کیمایی

 مجید انتظامی می‌گوید با همدلی و همکاری احمدرضا احمدی، شاعر معاصر که سال 56 برایش پیانویی سفارش داده و شش ماه در منزلش میزبان او بوده، آهنگسازی برای آثار تصویری و فیلم‌های سینمایی را شروع کرده است.

ادامه مطلب...

واکنش روسیه به حذف شخصیت پوتین از دو فیلم/ ترس عمیق هالیوود از هکرهای روس

 سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد از حذف شخصیت ولادمیر پوتین از دو فیلم هالیوودی هیچ اطلاعی ندارد.

ادامه مطلب...

اعتراض ادامه‌دار رئیس کانون کارگردانان به دبیر جشنواره تئاتر فجر

 

 

 شکرخدا گودرزی رئیس هیئت‌مدیره کانون کارگردانان این پرسش را مطرح می‌کند که چطور از هیئت ۷۰ نفره انتخاب آثار بخش مرور جشنواره، سهم نهاد صنفی خانه‌تئاتر با ۱۴ انجمن و کانون ۲۰ نفر است و سهم شخص دبیر جشنواره ۵۰ نفر؟

ادامه مطلب...

سرنوشت نادر

 نادرشاه، سلطان مقتدر ایرانی
ایران پیش از برآمدن نادرشاه و پس از برآمدن او سرزمینی پر از آشوب و چهل تکه‌گی بود. تنها شمشیر پادشاهی توانمند بود، که توانست وحدت سرزمینی ایران را در تندباد حوادثی که از یورش افغان ها برخاسته بود فراهم آورد و دوگانگی های بی مورد مذهبی و عرفانی ساخته شده در عهد صفوی را به نفع وحدت دینی مرتفع سازد.

ادامه مطلب...

ده‌نمکی، جوزانی و عسگرپور از همکار قدیمی خود گفتند/ بدرقه حبیب‌الله کاسه‌ساز به خانه ابدی

 هنرمندان حوزه سینما با حضور در مراسم تشییع حبیب‌الله کاسه‌ساز از خاطراتی که با او داشتند گفتند و یادی از سخت کوشی و پایمردی او کردند.

ادامه مطلب...

پاسخ سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس درباره وضعیت «اکسیدان»

 احد آزادی‌خواه درباره نامه نمایندگان مجلس برای توقف اکران فیلم «اکسیدان» گفت: «زمانی که این نامه تنظیم شد آن را ندیدم و طبعا امضا نکردم، بهتر بود که از طریق کمسیون فرهنگی مجلس این اتفاق را پیگیری می‌کردند»

ادامه مطلب...

تهران میزبان ۱۷ افتتاحیه و ۲۵ فرصت گالری‌گردی

 تعداد افتتاحیه‌ها و نمایشگاه‌هایی که در آخرین جمعه تیرماه برگزار می‌شوند، بیانگر آن است که تا اواسط تابستان شاهد کم رونقی هنرهای تجسمی خواهیم بود.

ادامه مطلب...

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی