برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

سه شنبه, ۰۳ بهمن ۱۳۹۶

سریال‌های دهه فجر را بشناسید + عکس

رنج پنهان

تلویزیون همزمان با ایام دهه‌ فجر پخش سه سریال جدید را آغاز می‌کند.

ادامه مطلب...

صالحی:تئاتر «خوب» کم نداریم

سید عباس صالحی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در تئاتر نمایش‌های زیادی برای اشباع کردن سلیقه‌های متعدد اجرا می‌شود، گفت: وقتی من به همراه خانواده‌ام به تماشای تئاتر می‌روم به این معنی است که حتما نمایش‌های خوبی بر صحنه سالن‌های تئاتری اجرا می‌شوند.

ادامه مطلب...

ادبیات داستانی ما راه زیادی دارد

مهرداد وثوقی

مهرداد وثوقی با بیان این‌که اوضاع ادبیات داستانی ما به سمت بهتر شدن پیش می‌رود در عین حال معتقد است هنوز تا رایج شدن بین مردم و شناخته شدن در سطح جهان راه زیادی دارد.

ادامه مطلب...

پشت پرده تنها روستای جهانی ایران ‌

سفال کلپورگان

روستای کلپورگان در حالی به عنوان نخستین روستای آسیا و اقیانوسیه ثبت جهانی شده است که مردم آن هیچ آموزشی متناسب با استانداردهای جهانی شدن ندیده‌اند.

ادامه مطلب...

از لحاظ فنی صحبت کردند با شما و بعد رد کردند؟

 ماجرای عجیب ممنوع التصویری آقای خواننده
یکی از خوانندگانی که سال‌هاست کاری نخوانده اما مردم با تعدادی از آثار او هنوز خاطره دارند، آقای حسن همایونفال است. همایونفال دل پری داشت از بی مهری‌ها و البته خاطرات جذابی هم داشت از زندگی و کارش.

ادامه مطلب...

سرگرمی و تفریح حامد همایون چیست؟

حامد همایون، دلبران جانِ جانِ من
خواننده مطرح پاپ در بخشی از گفت و گوی ما با او می گوید: «الان خود حامد همایون هستم. گذشته و سختی هایم را فراموش نکرده ام اما حالا دیگر حامد همایون سبک و سیاقم شده است.» حامد همایون معتقد است برای رسیدن به جایگاه امروزش تلاش زیادی کرده و در زمره کسانی که یک شبه ره 100 ساله را رفته اند، قرار ندارد.

ادامه مطلب...

«یک اشتباه تاریخی برای برج آزادی»

نورپردازی برج آزادی توسط هنرمند آلمانی

«۲۶ دی، برج آزادی ۴۶ ساله شد»، خبر کوتاه است و ساده. هر چند به اصول خبرنویسی این جمله ایرادی نمی‌توان وارد کرد، اما یک نکته مهم در خود دارد و آن زمان اعلام شده برای اتفاق رخ داده یعنی «۲۶ دی ماه» است. داده‌های ثبت‌شده‌ای می‌گویند که برج آزادی در این تاریخ افتتاح نشد.

ادامه مطلب...

ناگفته‌هایی از جدیدترین فیلم ابراهیم حاتمی‌کیا

مهرداد خوشبخت

کارگردان یونیت دوم فیلم سینمایی «به وقت شام» درباره صحنه‌های اکشن این فیلم گفت: «به وقت شام» شرایطی ایجاد کرد که ایده‌هایی که شاید هیچ‌گاه به خاطر شرایط مالی امکان تحقق بخشیدن به آن وجود نداشت، قابلیت اجرا پیدا کند.

ادامه مطلب...

رونمایی رسمی از هویت واقعی ابراهیم رها

ابراهیم رها

در این گفت‌وگو حرف‌های نویسنده‌ای را می‌خوانید که تصویری از او منتشر نمی‌شد، در رونمایی کتاب‌هایش شرکت نمی‌کرد و چه بسا برای گرفتن جایزه‌اش هم حضور نمی‌یافت و تا حالا هم از مصاحبه ابا داشت؛ چون او یک نام مستعار بود: «ابراهیم رها».

ادامه مطلب...

از کشتارگاه «هملت» تا اجرای «دهن‌گنده» در تهران

جشنواره تئاتر فجر

جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر چهارمین روز خود را با شروع جدی اجراهای صحنه‌ای بخش بین‌الملل، یک شعر خوانی با سفره‌ای ایرانی، حضور معاون هنری و مدیرکل امور مجلس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تماشای یک نمایش، حضور علاقه‌مندان زیاد برای دیدن تئاترهای صحنه‌ای و خیابانی که شلوغ‌ترین شب جشنواره را رقم زدند و همچنی‌ دستور به حذف یک نمایش از جدول اجرا پشت سر گذاشت.

ادامه مطلب...

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی