برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

دستیار هوش مصنوعی شخصی ب.ام‌.و از سال آینده به بازار می‌آید

دستیار هوشمند بی‌ام‌و

شرکت خودروسازی ب.ام‌.و اعلام کرد از سال آینده خودروهای خود را با یک دستیار شخصی مجهز به هوش مصنوعی روانه بازار خواهد کرد که تنظیمات خودرو و تشخیص مشکلات مکانیکی را تحت اختیار دارد.

 

به گزارش کیمیانیوز و به نقل از انگجت، ب.ام‌.و (BMW) دستیار هوش مصنوعی شخصی خود را معرفی کرد که به رانندگان اجازه می‌دهد تنظیمات خودرو را با دستورات صوتی تغییر دهند و رانندگان را از بروز مشکلات مکانیکی آگاه می‌کند و سلامت خودرو را همواره تحت نظر دارد.

این برنامه در ماه مارس سال آینده همراه با سیستم عامل جدید BMW 7.0 روی تمامی مدل‌های ب.ام‌.و نصب خواهد شد.

ب.ام‌.و می‌گوید: این پلتفرم فناوری همیشه در دسترس، هوشمند و دارای شخصیت دیجیتال است که به جمله "هی ب.ام‌.و" (Hey BMW) واکنش نشان می‌دهد و توانایی خدمت به راننده را در طیف وسیعی از شیوه‌ها از کنترل تنظیمات خودرو گرفته تا سیستم‌های ناوبری و سرگرمی و حتی گفتگو با راننده دارد.

اگر راننده دوست نداشته باشد بگوید "هی ب.ام‌.و"، می‌تواند نام دستیار شخصی خود را به هر چیزی که می‌خواهد تغییر دهد.

ب.ام‌.و می‌گوید این دستیار به گونه‌ای طراحی شده است که ترجیحات کاربر را در طول زمان یاد بگیرد و می‌تواند روال کارها و عادات راننده را شناسایی کند.

راننده می‌تواند به سادگی بگوید "هی ب.ام‌.و، منو ببر خونه" تا مسیر خانه پیش رویش ظاهر شود و یا بگوید "هی ب.ام‌.و، سردمه" یا "هی ب.ام‌.و، خسته‌ام". در این صورت، دستیار هوشمند دمای داخل خودرو را تنظیم می‌کند یا روشنایی داخل خودرو را تنظیم و موسیقی مناسب با شرایط را پخش می‌کند.

کاربران همچنین می‌توانند از دستیار شخصی ب.ام‌.و در مورد جنبه‌های مختلف وسیله نقلیه خود، از قبیل چگونگی کار پرتوهای اتوماتیک، دانستن اینکه سطح بنزین برای سفر مورد نظر کافی باشد یا اطلاع از هشدارهای جاری سوال کنند.

دسترسی به تقویم نیز با این دستیار ممکن است تا اطلاعات مربوط به قرار ملاقات‌ها تنظیم شود.

ب.ام‌.و می‌گوید این دستیار در آینده می‌تواند به رانندگان در مورد خطرات احتمالی، مانند فشار کم باد لاستیک‌ها هشدار دهد یا امکان صرفه‌جویی در مصرف سوخت را در مواقع ضروری فراهم کند و یا از مرکز خدمات خودرو وقت بگیرد.

همچنین در آینده با سایر دستیارهای هوشمند مانند الکسا سازگار خواهد شد و با بلندگوها و گوشی‌های هوشمند نیز قابل دسترسی خواهد بود.

ب.ام‌.و در سال 2016 برنامه متصل (Connected) خود را ارائه کرد که به کاربران امکان دسترسی به برخی از ویژگی‌های مشابه را از طریق تلفن‌های همراه می‌داد، اما دستیار هوشمند شخصی در سیستم خودرو یکپارچه شده است.

سال گذشته نیز این شرکت اعلام کرد که الکسا را ​​به اتومبیل‌های خود خواهد آورد، هرچند دستیار جدید آن، مکمل آمازون است.

این دستیار هوشمند در هنگام راه‌اندازی، در کشورهای ایالات متحده، آلمان، انگلیس، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، سوئیس، اتریش، برزیل و ژاپن به 23 زبان در دسترس خواهد بود. همچنین در ماه مه 2019 در چین راه‌اندازی خواهد شد.

در دسترس بودن ویژگی‌های خاص، در بازارهای مختلف، متفاوت خواهد بود.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی