برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

سه شنبه, ۰۶ فروردین ۱۳۹۸

فعالیت در زمینه پرورش ماهی در قفس

ماهی در قفس

مجوز نصب و راه‌اندازی چهار قفس پرورش ماهی از سوی جهاد دانشگاهی استان سیستان و بلوچستان اخذ شد.

 

به گزارش کیمیانیوز، مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان با بیان این مطلب اظهار کرد: جهاددانشگاهی یک نهاد پژوهش‌محور است که باید در تمامی پروژه‌های کاربردی ورود پیدا کند و آن‌ها را با تحقیق و پژوهش در بین مردم ترویج کند.

هدایت‌الله میرمرادزهی افزود: در صنعت شیلات سیستان و بلوچستان پروژه‌های کاربردی بسیاری در راستای سیاست‌های اقتصاد مقامتی در حال اجراست که از جمله آن‌ها می‌توان به "پرورش آبزیان و ماهی در قفس" اشاره کرد؛ این طرح‌ها به‌دلیل نوپا بودن نیازمند ورود جدی جهاددانشگاهی برای ترویج هرچه بیشتر آن‌ها بر پایه اطلاعات علمی است.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تاکنون در طرح نوپای پرورش ماهی در قفس جهاددانشگاهی ورود پیدا کرده و مجوز نصب و راه‌اندازی چهار قفس پرورش را نیز اخذ کرده؛ امیدواریم با ورود جدی‌تر جهاددانشگاهی به این طرح در فاصله کوتاهی این قفس ها وارد مدار شوند.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، میرمرادزهی با اشاره به تصویب سند جامع شیلات سیستان و بلوچستان گفت: انتظار داریم ظرفیت های ارزشمند پژوهش محور جهاددانشگاهی در دیگر طرح های شیلاتی استان همچون کشت و پرورش میگو نیز نمود کند تا با ترویج و اشتغال‌زایی در آن‌ها بخشی از محرومیت سیستان و بلوچستان جبران شود.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی