برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

چهارشنبه, ۰۳ بهمن ۱۳۹۷

پهپادی که سربازهای زخمی را از محل حادثه نجات می‌دهد

پهپاد حمل مجروح

پهپاد خودرانی که ادعا می‌شد توانایی نجات دادن سربازهای زخمی و گیر افتاده در مهلکه جنگ را دارد، به تازگی آزمایش‌های عملی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

 

 

به گزارش کیمیانیوز و به نقل از پینترست، سبک جدیدی از هواپیماهای بدون سرنشین می‌تواند به واسطه فناوری، زندگی افراد را در جنگ و شرایط اضطراری نجات دهد.

اکنون شرکت "تاکتیکال رباتیک" آخرین پهپاد غول‌پیکر و خودران خود موسوم به "کورمورانت"(Cormorant) را که قابلیت حمل سربازان زخمی و نجات آنها از صحنه درگیری را دارد، با موفقیت آزمایش کردند.

این پهپاد دقیقا همان کاری را انجام داد که برای آن طراحی شده است. این پهپاد ابتدا یک محموله را به خط مقدم برد، سپس یک مانکن را به عنوان یک سرباز زخمی از یک مسیر پروازی از پیش برنامه‌ریزی شده حمل کرد. پس از آن، مانکن را به تیم زمینی تحویل داد. سپس تیم برای شبیه‌سازی بیشتر، امور پزشکی را را روی مانکن (به جای یک سرباز مجروح) انجام داد.

به غیر از تخلیه محموله و بارگیری مانکن، کل ماموریت به صورت خودکار انجام شد.

"کورمورانت" قابلیت استفاده برای طیف گسترده‌ای از برنامه‌های نظامی، غیر نظامی و حتی صنعتی را داراست.

این پهپاد، توجه طرفداران هواپیماهای بدون سرنشین را در سراسر جهان به دلیل ظاهر و عملکرد بسیار متمایز خود جلب کرده است.

بر خلاف هلیکوپتر که ملخه آن در تیررس است، "کورمورانت" 6 پره دارد که هر کدام در داخل محفظه و در زیر پهپاد قرار دارند.

موتور "کورمورانت" توانایی بالابردن و حمل بیش از 450 کیلوگرم وزن و یا دو فرد مجروح را و پیمایش 160 کیلومتری با سرعت بیش از 160 کیلومتر در ساعت را دارد که از لحاظ تئوری، زمان و فضای کافی را برای واحدهای نظامی به منظور رساندن محموله به سربازان خط مقدم و بازگرداندن زخمی‌ها فراهم می‌آورد.

این پهپاد هیچ نیازی به همراهی خلبان یا دیگران ندارد. بیمارانی که توسط "کورمورانت" به صورت ایمن حمل می‌شوند، با یک سیستم نظارت از راه دور کنترل می‌شوند. این سیستم به تیم‌های پزشکی زمینی این امکان را می‌دهد تا علائم حیاتی را چک کنند و با بیماران صحبت کنند.

توانایی "کورمورانت" در رساندن غذا و مهمات به نیروها و بازگرداندن مجروحین منحصر به فرد است. این پهپاد یکی از کارآمدترین هواپیماهای بدون سرنشین، به‌ویژه برای اهداف تاکتیکی است.

به گفته شرکت سازنده، دیگر هواپیماهای بدون سرنشین خودران نیز به زودی تولید خواهند شد. ضمن این که شرکت‌های دیگر به طور جدی به دنبال توسعه و ساخت پهپادهای خودران، از این دست هستند.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی