برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

جمعه, ۲۸ دی ۱۳۹۷

عرضه دستگاهی برای کنترل وسایل برقی از راه دور

خانه هوشمند

یکی از واحدهای فناوری مرکز رشد واحد دانشگاه آزاد رشت دستگاه کنترل از راه دوری را عرضه کرده که می‌توان از این طریق تجهیزات برقی خانه را خاموش و یا روشن کرد.

 

 

محمدعلی جوافشان، مجری طرح در گفت‌وگو با کیمیانیوز، با اشاره به چالش‌های کشور برای تامین آب مصرف، گفت: در این راستا به منظور کاهش آب مصرفی دستگاه آبیاری اتوماتیک برای مصارف خانگی را ارائه کردیم.

وی با بیان اینکه این دستگاه به شیر آب متصل می‌شود، اظهار کرد: دستگاه آبیاری طراحی شده مجهز به تایمری است که از یک ثانیه تا 16 ساعت قابلیت تنظیم دارد و می‌توان بر این اساس میزان زمان آبیاری را از یک ثانیه تا چند ساعت تنظیم کرد.

جوافشان طراحی و ساخت دستگاه کنترل رطوبت و دما برای مرغداری‌ها و سالن‌های پرورش قارچ را از دیگر دستاوردهای تحقیقاتی این واحد فناوری نام برد و یادآور شد: دقت سنسور گرمایی این سیستم 625 صدم درجه و دقت سنسور دمایی آن 5 درجه است.

وی با اشاره به ساخت دستگاه پریز کنترلی در این واحد فناوری خاطرنشان کرد: این دستگاه به صورت سه راهی ساخته شده است که یک طرف آن به برق مستقیم متصل است و طرف دیگر به گونه‌ای طراحی شده که می‌توان از راه دور تجهیزات برقی را روشن و یا خاموش کرد.

به گفته مجری طرح، این دستگاه موجب کاهش مصرف برق خواهد شد.

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی