برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

دوشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۷

فعالیت 39 صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی در کشور

صندوق

در آخرین جلسه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری غیردولتی در سال 96، با تصویب فعالیت صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی چهارمحال و بختیاری، تعداد صندوق‌های پژوهش و فناوری غیردولتی کشور به ۳۹ صندوق رسید.

 

 

به گزارش کیمیانیوز، بیست و هفتمین و آخرین نشست سال جاری کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری غیردولتی کشور با حضور دکتر مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دبیر کل شورای عالی عتف و دکتر بهزاد سلطانی، رئیس هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان دبیر کارگروه در محل وزارت علوم برگزار شد.

در این جلسه مجوز فعالیت صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی چهارمحال و بختیاری که بنا بر درخواست پارک علم و فناوری این استان ارائه شده بود، مورد بررسی قرار گرفت و به اتفاق آرا به تصویب رسید. همچنین گزارشی از برگزاری دومین رویداد هم‌افزایی صندوق‌های پژوهش و فناوری غیردولتی فعال برای اعضای کارگروه ارائه شد.

در ادامه نشست، اصلاحات پیشنهادی اعضای کارگروه و دبیرخانه، برای تغییر آیین‌نامه اجرایی ماده (۴۴) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مطرح شد که با تکمیل پیشنهادها، این اصلاحات مصوب و برای تصویب نهایی به هیأت دولت ارسال شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در دوره جدید فعالیت کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری غیردولتی، تعداد ۲۱ صندوق مجوز فعالیت گرفتند که با احتساب ۱۸ صندوق پیشین، در مجموع صندوق‌های پژوهش و فناوری غیردولتی کشور به ۳۹ صندوق رسیده است.

جلسات این کارگروه مطابق مصوبه هیأت وزیران تاکنون به صورت ماهانه برگزار شده و نتایج جلسات مورد توجه و پیگیری فعالان حوزه تأمین مالی و سرمایه گذاری در اقتصاد فناورانه و نوآورانه است و اعضای کارگروه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، بانک مرکزی و نماینده صنفی صندوق‌ها و نهادهای سرمایه‌گذاری خطرپذیر کشور را شامل می‌شود.

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی