برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

دوشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۷

گزارش سنتز مطالعات آمایش کرمان، الگوی استان‌های کشور شد

گزارش سنتز

رییس جهاددانشگاهی استان کرمان و مدیر طرح آمایش استان از الگو شدن گزارش سنتز مطالعات آمایش استان کرمان برای سایر استانهای کشور و ابلاغ این موضوع توسط سازمان و برنامه و بودجه کشور به سایر استان خبر داد.

 

 

به گزارش کیمیانیوز، دکتر "رضا کامیاب‌مقدس" پیش از ظهر امروز 24 اسفندماه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان با گزارشی از وضعیت تدوین سند آمایش استان کرمان گفت: مطالعات آمایش سرزمین استان کرمان حدود 3 سال قبل توسط جهاددانشگاهی استان کرمان آغاز شد که در تدوین سند با پیگیری های صورت گرفته توانستیم یک کار مطالعات منحصر به فردی را به سازمان برنامه و بودجه کشور ارایه دهیم.

وی از الگو شدن گزارش سنتز مطالعات آمایش استان کرمان برای سایر استانهای کشور و ابلاغ این موضوع توسط سازمان و برنامه و بودجه کشور به سایر استان خبر داد و بیان کرد: مطالعات آمایش سرزمین استان کرمان به عنوان مطالعات نمونه در سطح کشور شناخته شد و به عنوان الگو به سایر استان ها ابلاغ شد.

رییس جهاددانشگاهی استان کرمان با بیان این مطلب که استان کرمان جزء محدود استان‌های کشور است که طرح مطالعات آمایش سرزمین آن در حال تدوین نهایی است، تصریح کرد: جهاددانشگاهی استان کرمان برای انجام مطالعات آمایش سرزمین از متخصصین استانی و جهاددانشگاهی کشور استفاده کرده است.

وی ادامه داد: مطالعات این طرح براساس ارتباط وسیع و تنگاتنگی با دستگاه های اجرایی استان انجام شد و مدیران کل استان به اتفاق کارشناس خود در جلسات و پنل‌های اختصاصی هر موضوع حضور داشتند، ضمن آنکه حدود یک هزار و 800 نقشه در فضای جی آی اس(GIS) تهیه شده است.

کامیاب مقدس عنوان کرد: استان کرمان برای اولین بار در کشور برای تدوین مطالعات آمایشی جلسات منطقه‌ای برای ترسیم چشم انداز منطقه ای با حضور استان های یزد، هرمزگان و سیستان و بلوچستان برگزار کرد که این اقدام استان کرمان نیز به عنوان الگو به سایر استان های کشور ابلاغ شده است.

مدیر طرح آمایش استان کرمان از برگزاری جلسات متعدد با سازمان برنامه و بودجه کشور سخن به میان آورد و عنوان کرد: در این طرح به جایگاه استان در نظام تقسیم کار ملی و نقش اقتصادی استان در سطح ملی توجه شده است.

طرح آمایش سرزمینی توسط جهاددانشگاهی کرمان در حال تدوین است

استاندار کرمان با بیان این مطلب که مدیران استان باید در همکاری با تدوین سند آمایش استان با حساسیت از سازمان خود در حوزه کارشناسی دفاع کنند، تصریح کرد: طرح آمایش سرزمین توسط جهاددانشگاهی استان کرمان به خوبی انجام شده است و باید از مسئولین این نهاد و همکاران و متخصصین جهاددانشگاهی تشکر کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم‌حسینی" پیش از ظهر امروز 24 اسفندماه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان ضمن تشکر و قدرانی از مدیران فعال استان گفت: سند آمایش سرزمین چشم انداز 15 ساله استان کرمان را بیان خواهد کرد و باید در این راستا دقت قابل توجهی را داشته باشیم.

وی با بیان این مطلب که مدیران استان باید در همکاری با تدوین سند آمایش استان با حساسیت از سازمان خود در حوزه کارشناسی دفاع کنند، تصریح کرد: طرح آمایش سرزمین توسط جهاددانشگاهی استان کرمان به خوبی انجام شده است و باید از مسئولین این نهاد و همکاران و متخصصین جهاددانشگاهی تشکر کرد.

استاندار کرمان با بیان این مطلب که اهداف طرح آمایش باید به گونه‌ای پیش برود که مسیر پروژه‌ها را مشخص کند، تصریح کرد: با تدوین درست و دقیق این سند قطعا خواهیم توانست چشم انداز استان کرمان را به خوبی تبیین کنیم.

وی نقد و انتقادات را زمینه ساز پیشرفت و توسعه دانست و بیان کرد: نقد پذیری در راستای پرسش گری و پاسخ گویی، برای کمال و اصلاح اجتماع، سرمایه‏ گران‏بهایی است و نقد صحیح و منصفانه می تواند باعث پیشبرد اهداف متعالی اجتماعی شود

 

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی