برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

شنبه, ۲۸ مهر ۱۳۹۷

اولین موشک خصوصی چین در سال 2018 راه‌اندازی می‌شود

وان اسپیس

شرکت خصوصی چینی اولین راکت تجاری خود را در نیمه اول سال 2018 راه‌اندازی می‌کند.

 

 

به گزارش کیمیانیوز و به نقل از چاینادیلی، این شرکت به نام "وان‌اسپیس"(OneSpace) در سال 2015 تاسیس شد و مقر اصلی آن نیز در پکن است. مهندسان این شرکت بر روی راه‌اندازی موشک در یک منطقه که کمتر از 1000 مترمربع است فعالیت دارند.

در حال حاضر این شرکت آزمایش‌های موشکی خود را تکمیل کرده است.

چین در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاران را به سرمایه‌گذاری خصوصی در بازار اکتشافات فضایی تشویق کرده است و بسیاری معتقدند مشارکت شرکت‌های خصوصی چشم‌انداز صنعت را تغییر خواهد داد.

شو چانگ بنیانگذار "وان اسپیس" گفت: ما مانند مقامات هوا و فضا که برنامه‌ریزی‌های دولتی در اختیار دارند نیستیم ولی در آینده پروژه‌هایی با الزامات بالا برای تحقیقات علمی، مانند اکتشافات فضایی توسط مقامات هوافضای ملی انجام خواهیم داد.

هزینه برنامه‌های بین‌المللی هوا و فضا تا سال 2020 حدود 485 میلیارد دلار برآورد شده و چین سهم یک چهارمی در این رقم دارد.

در دهه آینده حدود 2000 ماهواره در مدار قرار خواهند گرفت که دو سوم آنها برای استفاده تجاری هستند.

شرکت "اسپیس‌ایکس"(SpaceX) متعلق به الون ماسک در حال حاضر یکی از برجسته‌ترین شرکت‌های خصوصی است که توانسته فضاپیمای خود را از مدار پایین زمین قرار کند.

اما "وان اسپیس" نیز مزایای خود را دارد.

شو چانگ گفت: در حالی که اسپیس ایکس بر توسعه موشک‌های بزرگ تمرکز دارد،  ما یک استراتژی متفاوت داریم و بر روی موشک‌های کوچک که عمدتا ماهواره‌ها را حمل می‌کنند و سود بیشتری دارند فعالیت خواهیم داشت.

در حال حاضر اهداف بلندپروازانه وان اسپیس توسعه سه نوع راکت است.

وی در ادامه افزود: سرمایه‌گذاری در پروژه‌های فضایی سنگین و مدت زمان آن نیز نسبتا طولانی است. با راه‌اندازی اولین موشک ما پروژه بعدی در سال 2019 خواهد بود.

چانگ گفت: ساخت موشک‌های بزرگ به سرمایه‌گذاری بیشتری نیاز دارد و با افزایش درآمد خصوصی و نیروی کار در پروژه‌های فضایی به موقعیت‌های بالاتری در آسمان خواهیم رسید.

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی