برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

شنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۷

مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا راه‌اندازی می‌شود

کسب و کار اینترنتی

مرکز توانمندسازی کسب‌وکارهای نوپای فاوا با هدف ایجاد اشتغال با همکاری پارک علم و فناوری هرمزگان و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، راه‌اندازی می‌شود.

 

 

به گزارش کیمیانیوز، دکتر علی فتی در اولین نشست کمیته راهبری مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب و کارهای نوپای فاوا گفت: پارک علم و فناوری هرمزگان از سوی فاوا به عنوان مجری طرح انتخاب شده و زمینه گسترش کسب‌وکارهای فاوا را فراهم خواهد کرد.

وی درخصوص هدف از واگذاری اجرای این طرح به پارک علم و فناوری هرمزگان، افزود: پارک علم و فناوری هرمزگان خدماتی از جمله شناسایی اعضای زیست بوم کسب و کارهای نوپای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، ایجاد هماهنگی و تعامل موثر بین اعضای زیست بوم کارآفرینی مبتنی بر فاوای استان، تسهیل ایجاد و رشد کسب‌وکارهای نوپای محلی برای حفظ سرمایه‌های انسانی استان، عرضه خدمات مشاوره‌ای و آموزشی به اعضای زیست بوم کسب و کارهای نوپای فاوای استان و پایش زیست بوم کسب‌وکارهای نوپای فاوای استان ارائه خواهد داد.

دکتر فتی خاطرنشان کرد: کسب و کارهای دنیا در حال حاضر بر محور آی‌تی استوار شده که باید این حرکت در ایران و استان هرمزگان نیز شتاب بگیرد.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان افزود: زیرساخت‌های این بخش در هرمزگان فراهم می‌شود که انتظار داریم کسب درآمد از این حوزه رشد قابل توجهی داشته باشد.

در ادامه دکتر مهدی عسکری‌زاده، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان با اشاره به ظرفیت های استان در زمینه کسب و کارهای مبتنی بر فاوا گفت: این مرکز با هدف جذب افراد کارآفرین شکل گرفته که تلاش می‌کنیم هرمزگان از این ظرفیت نهایت استفاده را در راستای توسعه کسب و کار بکند.

به گفته وی، فعالیت پارک علم و فناوری در این زمینه مشهود است و به همین دلیل مسئولیت اجرای این طرح به این مجموعه واگذار شده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، دکتر عسکری زاده افزود: در کمیته تشکیل شده، علاوه بر پارک علم و فناوری و اداره کل ارتباطات، مرکز رشد، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، استادان دانشگاه و یکی از کارآفرینان این حوزه عضو سازمان نظام صنفی رایانه هستند که تلاش خواهند کرد زمینه توسعه اشتغال این حوزه فراهم آید.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی