برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

شنبه, ۲۸ مهر ۱۳۹۷

هوبو؛رباتی که مشعل المپیک را مثل یک انسان حمل کرد!

 امروز نه تنها ربات‌ها جایگاه شغلی انسان‌ها را به خطر انداخته و صنعت را به تسخیر خود در‌آورده‌اند بلکه اینطور که از شواهد پیداست آنها در مراسمات فرهنگی و ورزشی ما نیز جایگاه خود را پیدا کرده‌اند. یک ربات به جمع مشعل داران المپیک زمستانی پیوست و مسیری را با این مشعل طی کرد.

 

 

به گزارش کیمیانیوز به نقل از دیجیاتو،«هوبو» روبات موسسه علوم و تکنولوژی کره جنوبی، مشعل المپیک ۲۰۱۸ پیونگ‌چانگ را در قسمتی از مسیر داجون به دست گرفت و آن‌ را به نفر بعدی رساند. در انتهای مسیر، هوبو از ویژگی‌های خاص خود استفاده کرده و پس از سوراخ کردن دیوار، مشعل را به نفر بعد واگذار کرد بدون آنکه چیزی را به طور اتفاقی بسوزاند.

البته هوبو نخستین ربات حمل کننده مشعل المپیک نیست و حتی نمی تواند لقب اولین ربات مسیر المپیک ۲۰۱۸ را به خود اختصاص دهد. اوایل امسال یک ربات مخصوص ساخته شد تا به روند حمل آتش در زیر آب کمک کند. این ربات با یاری ۷۵۰۰ داوطلب آمده و آنها را در طی کردن مسیر همراهی کرد. به گفته‌ی مسئولین این مسابقات تا زمان افتتاحیه المپیک در زمستان امسال، تعداد ۸۵ ربات به عنوان داوطلب به برگزاری این مراسم کمک کرده‌اند.جالب است بدانید هوبو جایزه دو میلیون دلاری مسابقات دارپا (DARPA) را در سال ۲۰۱۵ از آن خود کرده بود و جز معدود ربات‌هایی است که در حین حفظ تعادل خود می‌تواند چندین فعالیت نظیر چرخاندن دریچه‌ها و استفاده از دریل را همزمان انجام دهد.

اگرچه این احتمال وجود دارد که روزی این ربات از حمل کردن مشعل و سوراخ کردن دیوارها برای فعالیتهای انسان‌دوستانه خسته شود اما امیدواریم که در آن روز به فعالیت‌های خطرناکی روی‌ نیاورد.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی