برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

شنبه, ۲۸ مهر ۱۳۹۷

استفاده همزمان از فضاپیما و موشک استفاده شده اسپیس ایکس در پرتاب تاریخی

 اسپیس ایکس با استفاده از موشک‌های قابل استفاده مجدد در صنعت هوا و فضا دست بالا را دارد اما قرار است سه‌شنبه این هفته در پرتابی تاریخی برای رساندن تدارکات به ایستگاه فضایی از کپسول دراگون و و موشک فالکن ۹ برای بار دوم استفاده کند.

 

 
 

به گزارش کیمیانیوز،بر خلاف  پرتاب‌های موفق گذشته این بار هم موشک فالکن ۹ و هم فضاپیما‌ی دراگون برای بار دوم است که به فضا می‌روند. استفاده‌ دوباره از تجیهزات فضایی که به فضا رفته‌اند  می‌تواند به شدت هزینه ها را کاهش دهد و این مسئله بشر را به مرحله‌ای جدید می‌رساند.  ایلان ماسک،چهره مشهور و بنیانگذار اسپیس ایکس در اینستاگرام خود از این اتفاق ابراز خوشحالی کرده است. کپسول دراگون که قرار است روی موشک دو مرحله‌ایِ فالکن ۹ سوار شود، حدود ۲۲۰۰ کیلوگرم تجهیزات علمی را به ایستگاه فضایی ارسال خواهد کرد. این تجهیزات شامل یک ردیاب زباله‌های فضایی و یک دستگاهِ تولید فیبر نوری می‌شود. 

کمپانی SpaceX پیشتر ۳ مرتبه از همین موشک فالکن‌‌ ۹ استفاده کرده‌ است. این شرکت از فضاپیمای دراگون ماموریت سه‌شنبه در عملیات دیگری هم استفاده کرده بود. اما این اولین باری است که موشک و فضاپیمای استفاده شده  در ماموریت‌های جداگانه  بار دیگر به فضا پرتاب می‌شوند.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی