برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

شنبه, ۲۸ مهر ۱۳۹۷

پژوهش از حالت انزوا درآید/ نتایج تحقیقات بین اقشار مردم کشانده شود

پژوهشکده صنایع غذایی

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان گفت: پژوهش از حالت انزوا درآید.

 

 

دکتر مراد سپهوند در گفت‌وگو با کیمیانیوز اظهار کرد: نتایج تحقیقات و پژوهش باید بین اقشار مردم کشانده شده و آنان با این مقوله آشنا شوند. همچنین مسئولان اجرایی و مردم نتایج کار را ببینند تا به اهمیت آن به صورت شایسته و بایسته پی ببرند.

وی با بیان اینکه باید پژوهش از حالت انزوا درآید، اضافه کرد: هم اکنون پژوهش در دانشگاه‌ها دچار استیصال و گمنامی است؛ مردم باید دستاوردها را ببینند و از آنها بی‌اطلاع نباشند.

سپهوند تصریح کرد: مکان نمایشگاه نیز باید در جایی قابل دسترس عموم مردم و داخل شهر باشد. تمامی دستاوردها باید در هفته پژوهش به نمایش مردم گذاشته شود.

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان افزود: هم اکنون همایش‌های این هفته در مکانی دور و خارج از شهر برگزار می‌شوند که مردم نتایج آن را نمی‌بینند.

وی با اشاره به اینکه پژوهش دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مشتری‌محور نیستند، گفت: باید دولت و بخش خصوصی به این مراکز موضوع سفارش دهند و هزینه‌های آن را پرداخت کنند. نیازهای تحقیقاتی باید توسط بخش خصوصی، ادارات و دستگاه‌ها تعیین و ارائه شوند.

سپهوند به نقش دانشگاه‌ها و مراکز علمی در ترغیب دانشجویان و علاقه‌مندان به پژوهش اشاره کرد و ادامه داد: این مراکز می‌بایست زمینه را به صورت کامل آماده کنند. همچنین همه افراد دارای ایده و پژوهش حمایت مالی شوند.

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان خاطرنشان کرد: این مرکز دانشجویان دکتری که پایان‌نامه خود را در اینجا بگیرند و از اساتید آن برای استاد راهنما یا مشاور استفاده کنند تا سقف 50 میلیون ریال تسهیلات پرداخت می‌کند.

وی یادآور شد: همچنین قرار است مرکز رشدی برای حمایت از ایده‌ها و پژوهش راه‌اندازی کنیم.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی