برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

یکشنبه, ۰۵ اسفند ۱۳۹۷

فیصل مقداد: سوریه علیه هر طرحی برای نابودی مساله فلسطین می‌ایستد

فیصل مقداد

معاون وزیر خارجه سوریه با اشاره به اینکه دمشق هنوز مساله فلسطین را مساله اصلی جهان عرب می‌داند، تاکید کرد: علی رغم تمامی چالش‌هایی که سوریه در طول سال‌های بحران با آن مواجه بوده، این موضعگیری ما ثابت است.

 

به گزارش کیمیانیوز، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه در دیدار با هیئتی از کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) به ریاست عزام الاحمد اظهار داشت: سوریه از حقوق فلسطینی‌ها به ویژه حق بازگشت آنها و تشکیل کشور فلسطین حمایت و با هر گونه طرح و پروژه‌ای برای نابودی این مساله از جمله آنچه "معامله قرن" خوانده می‌شود، مقابله می‌کند.

مقداد گفت: تنها ضامن در هم شکستن این پروژه‌ها پافشاری فلسطینی‌ها بر حقوق خود و عدم چشم‌پوشی از آنها است و سوریه از وحدت فلسطینی‌ها در مقابله با این چالش‌های حساس حمایت می‌کند.

عزام الاحمد نیز در این دیدار تاکید کرد: سوریه قدرتمند و پیروز تنها تکیه‌گاه و حامی مساله فلسطین است و فلسطینی‌ها در مقابل طرح‌هایی برای نابودی این مساله، بر احقاق حقوق خود تاکید خواهند کرد.

هیئت کمیته اجرایی ساف عصر دوشنبه برای دیدار با مسؤولان سوریه جهت بررسی وضعیت اردوگاه‌های فلسطینی‌ها وارد سوریه شد.

اردوگاه‌های پناهجویان فلسطینی در سوریه به ویژه اردوگاه الیرموک در دمشق در پی درگیری‌های نظامی میان نیروهای وابسته به دمشق از یک طرف و گروه‌های مخالف، جبهه النصره و داعش از طرف دیگر دچار تخریب و ویرانی شدند.

سوریه بارها حمایت خود از مساله فلسطین را اعلام کرده و آن را مساله اصلی کشورهای عربی دانسته، دفاتر متعددی وابسته به گروه‌های فلسطینی در خاک سوریه وجود دارند و این کشور میزبان صدها هزار فلسطینی‌ است که مجبور به ترک خاک خود شده‌اند.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی