برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

پنجشنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۸

شهرداری‌ها می‌توانند قیمت مسکن را در کلانشهرها کم کنند

مسکن

‌رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج گفت: با ایجاد مسکن اجتماعی در کرج تورم موجود در بازار مسکن کاهش می‌یابد.

 

‌به گزارش کیمیانیوز، غدیر مهدوی کلیشمی در صد و پنجاه و سومین جلسه شورای شهر کرج که امروز یکشنبه ۲۳ تیرماه برگزار شد، اظهار کرد: کمبود مسکن یکی از مهمترین معضلات کلانشهرهای مهاجرپذیر و پرجمعیت کشور از جمله کرج است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری با استفاده از زیرساخت‌ها و منابع مالی که در اختیار دارد می‌تواند بخشی از این مشکل را مرتفع کند، ادامه داد: امروز در تمامی شهرهای توسعه یافته دنیا شهرداری بخشی از وظیفه ایجاد مسکن با نام مسکن اجتماعی را به عهده دارد.

وی افزود: هر چند این طرح تا کنون در هیچ یک از شهرهای کشور اجرایی نشده ولی شهرداری کرج می‌تواند به این بخش ورود و از این طریق راه را برای سایر شهرداری‌ها باز کند.

این مسئول افزود: شهرداری زمین زیادی در اختیار دارد و منابع مالی در اختیارش هم اگر بیشتر از سایر دستگاه‌ها نباشد کمتر نیست، به همین دلیل به راحتی می‌تواند این طرح را اجرایی کند.

مهدوی کلیشمی افزود: از شهرداری انتظار می‌رود لااقل فاز مطالعاتی این طرح را آغاز کند تا در صورت بررسی و امکان عملیاتی شدن، هر چه سریع‌تر این طرح را به فاز اجرایی برسانیم.

عضو شورای شهر کرج گفت: واحدهای مسکن اجتماعی باید با اجاره کم در اختیار افراد کم درآمد شهر قرار بگیرد تا از این طریق به سمت تحقق عدالت اجتماعی در شهر پیش برویم.

وی افزود: بدون شک با ایجاد مسکن اجتماعی در کرج از تورم موجود در بازار مسکن کاسته می‌شود و قیمت واحدهای مسکونی سرشکن خواهد شد.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی