برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

سه شنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۷

احداث نخستین پارک ورزشی ویژه بانوان در یاسوج

روز طبیعت در پارک خورشید مشهد

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد از احداث نخستین پارک ورزشی ویژه بانوان خبر داد.

 

به گزارش کیمیانیوز،«آذر صفایی‌نیا» در نشست هماهنگی ساخت نخستین پارک ورزشی خانواده در یاسوج، گفت: این پارک در زمینی به مساحت ۱۴ هکتار در حاشیه رودخانه بشار احداث می‌شود.

وی به ضرورت ساخت این پارک تاکید کرد و افزود : حدود ۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این پارک برآورد شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که، برای آغاز کار ۱۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی ورزش و جوانان استان به این طرح اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: دفتر امور بانوان و خانواده استانداری پیشنهاد دهنده ساخت این پارک و پیگیری کننده امور مربوط به آن است.

صفایی‌نیا تصریح کرد: این پارک با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان و امور بانوان و خانواده استانداری احداث می‌شود.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود دیگر دستگاه‌های اجرایی نیز تعامل و مشارکت بیشتری با دفتر امور بانوان و خانواده استانداری برای ساخت این پارک داشته باشند.

«محمد تقی علوی»، مدیرکل ورزش وجوانان استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: رشته‌های ورزشی اسکیت، شطرنج، تنیس روی میز، اسکواش، قایقرانی و سوارکاری و استقرار برخی وسایل بدنسازی در این پارک برنامه‌ریزی شده است.

وی اظهار کرد: رایزنی‌ها و مکاتبه‌هایی با مسئولان فدراسیون‌های اسکیت، شطرنج، تنیس روی میز، اسکواش، قایقرانی، سوارکاری و بدنسازی به‌منظور تجهیز یا تأمین بخشی از اعتبار مورد نیاز برای ساخت این پارک انجام شده است.

علوی افزود: شرکت آب منطقه‌ای استان مالک اصلی زمین ۷۰ هکتاری حدفاصل رودخانه بشار یاسوج تا پل اول مختار است که زمین ۱۴ هکتاری مورد نظر برای ساخت پارک ورزش خانواده این شهر بخشی از آن محسوب می‌شود.

مدیرکل ورزش وجوانان استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این زمین در گذشته و توسط شرکت آب منطقه‌ای برای ساخت پارک و فضای سبز در اختیار شهرداری یاسوج قرار گرفته که انتظار می‌رود در صورت امکان به اداره‌کل ورزش و جوانان استان واگذار شود.

علوی یادآور شد: جانمایی زمین ۱۴ هکتاری تا حدودی انجام شده و ۱۰ میلیارد ریال اعتبار نیز برای ساخت این پارک تأمین شده است.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی