برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

یکشنبه, ۰۵ اسفند ۱۳۹۷

مهارت نه گفتن از مهمترین مهارتهای زندگی موفقیت آمیز / چرا باید کودک نه گفتن را بیاموزد؟


سمینار ویژه کودکان و نوجوانان دررابطه با مهارت نه گفتن و ایجاد مهارت جرأتمندی به منظور جلوگیری از آسیب های اجتماعی و روانی روز شنبه و یکشنبه 16 و 17 تیر ماه در سالن کتابخانه شهدای شاهدیه یزد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کیمیا نیوزدر یزد:

طوبی زارع مجری و مدرس مهارتهای زندگی در رابطه با موضوع سمیناردر گفتگویی با پایگاه خبری کیمیا نیوزبیان داشت: مهارت نه گفتن از مهمترین مهارتهای زندگی موفقیت آمیز است و کودک باید قبل از مدرسه آن را بیاموزد. برخی از والدین به فرزندان خود می آموزند که همیشه باید به حرف بزرگتر ها گوش کرد و همیشه حق با بزرگتر هاست اما در واقع این آموزش کاملاً غلط است و کودک باید یاد بگیرد که گاهی هم به خواسته های دیگران نه بگوید چون در غیر این صورت کودک خود را قربانی هر نوع خواسته بیمارگونه و آزاردهنده خواهد کرد.

وی افزود: کسانی که نه گفتن را در سالهای کودکی یاد نگرفته اند نه تنها در آن سالها بلکه تا پایان عمر نمی توانند در برابر چیزهایی که با آن مخالفند بایستند و به همین دلیل پایین بودن اعتماد به نفسشان و بی بهره بودن از مهارت نه گفتن بیشتر در معرض تجاوز یا انواع سوءاستفاده ها قرار دارند.

یکی از نگرانی های پدر و مادرهای عصر امروزی امنیت کودکان است، اینکه چگونه دوستانی داردویا انتخاب می کند و با آن ها درجامعه چگونه ارتباط برقرارخواهد کرد؟ اینکه کودک شما چگونه به افراد غریبه نه بگویدو از دیگران خوراکی یا هرچیز مشکوکی نگیرد وجرات داشته باشد قاطعانه نه بگویدو از حق خود دفاع کند.

زارع در ادامه اظهار داشت: یکی از بزرگترین دغدغه شهرهای بزرگ که به خانواده ، کودک وجامعه آسیب می زند آزارهای جنسی است که باعث بحران های بزرگ روحی بخصوص در کودکان و نوجوانان شده است و بخاطر همین آموزش مهارت نه گفتن بسیار مهم و ارزشمند است.

وی تاکید کرد : تمام دنیای ما ریشه درکودکی ما دارد، همیشه به کودک تان قدرت انتخاب را بدهید و اجازه دهید با مشورت شما خودش انتخاب کند. با کودکان تان صمیمی باشید و از طریق بازی و نمایش در ذهن و ضمیر ناخود آگاه کودک نکات مثبت و منفی زندگی را ثبت و مهارت های زندگی را آموزش دهید.

لازم به ذکر است آموزش نه گفتن در این سمینار همراه با نمایش، شعر، کلیپ آموزشی و مسابقه نقاشی برگزار شد.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی