برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

دوشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۷

ساخت تندیس و سردیس مشاهیر شیراز

حافظیه

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: سردیس و تندیس مشاهیر شهر توسط اساتید ساخته می‌شود.

 

به گزارش کیمیانیوز، «لیلا دودمان» در جلسه‌ی کمیسیون اجتماعی شورای شیراز گفت: در بودجه سال ۹۷ردیفی را به‌عنوان تکلیف بودجه قرار دادیم و مقرر شد شهرداری به‌منظور معرفی مشاهیر ادبی، هنری، علمی و فرهنگی نسبت به ساخت تندیس و سرتندیس این شخصیت‌ها اقدام کند.

وی گفت: ابتدا مکان‌یابی برای نصب این المان‌ها انجام و پس از آن ساخت سردیس و تندیس‌ها در قالب یک فراخوان ملی به مسابقه گذاشته خواهد شد.

دودمان گفت: المان‌های شهری باید متناسب با ضرورت جامعه هم‌چنین زیبایی شهری به‌صورت انتزاعی و مفهومی باشد و چه بهتر که به سمت فضای مدرن در این قسمت حرکت کنیم.

وی افزود: با هدف نام‌گذاری خیابان‌ها و اماکن و سازه‌های مختلف به نام مشاهیر شیراز و فارس، مکاتبه‌ای با شورای نامگذاری شورای شهر شیراز انجام شده است.

دودمان با اشاره به وقوع اتفاق جدید در حوزه‌ی نشاط اجتماعی گفت: پخش مسابقات جام جهانی فوتبال از طریق تلویزیون شهری واقع در پارک آزادی، اقدامی است که قطعا با استقبال مردم شیراز روبرو خواهد شد.

این عضو شورای شهر شیراز گفت: در راستای تقویت زیر ساخت‌های فرهنگی مطالعات فاز اول پردیس بزرگ فرهنگی، قرائت خانه، سالن سینما محله و انجام مناقصه‌ی سالن‌های نمایشی پارک نماز مد نظر کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا قرار دارد.

براساس این گزارش، «سیروس پاک‌فطرت» عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شیراز نیز در این جلسه خواستار جابجایی سردیس‌های نصب شده مقابل ارگ کریمخانی در مکانی مناسب‌تر شد.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی