برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

دوشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۷

لایحه حمایت از کتاب فروشی‌های کرج چکش‌کاری می‌شود

کتاب فروشی زاهدان

اعضای شورای اسلامی شهر کرج لایحه حمایت از کتاب فروشی‌های سطح شهر را به منظور چکش کاری و بررسی بیشتر به کمیسیون فرهنگی ارجاع دادند تا این کمیسیون نظر تخصصی را پیرامون آن ارائه کند.

 

به گزارش کیمیانیوز، یکی از لوایحی که در شصت و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کرج مطرح شد، انسجام بخشی و تاکید بر کتاب فروشی‌های سطح شهر بود که اعضاء ضمن بحث و تبادل نظر پیرامون آن و با هدف شفافیت بیشتر خواستار ارجاع آن به کمیسیون فرهنگی شدند تا پس از اعلام نظر صریح این کمیسیون، لایحه بار دیگر در صحن علنی مطرح و به رای گیری گذاشته شود.

یکی از دغدغه‌های نمایندگان مردم سرنوشت تلخی بود که دکه‌های مطبوعاتی سطح شهر به مرور زمان به آن دچار شده و در آنها انواع تنقلات و سیگار و غیره عرضه می‌شود و آنچه مجالی برای عرضه ندارد مطبوعات و محصولات فرهنگی و آموزشی است و اعضاء شورای اسلامی شهر کرج خواستار تضمین‌هایی بودند که لایحه به حمایت صِرف از کتاب فروشی‌های فعال بپردازد و همچنین تعهدات فراتر از حدود قانونی برای مدیریت شهری این کلانشهر ایجاد نکند.

نمایندگان مردم هم‌چنین مبلغ 50 میلیون تومان برای حمایت از فعالیت‌های ارتش در سطح البرز اختصاص دادند، اعضاء با لایحه دیگری که خواستار تخصیص زمین به متراژ حدود دو هزار مترمربع برای ارائه خدمات رایگان درمانی در شهرک کوثر بود، رای منفی دادند و بر مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کردند.

نمایندگان مردم در شصت و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کرج هم‌چنین به بررسی مصوبات کمیسیون‌های برنامه و بودجه و فرهنگی پرداختند و هم‌چنین ایرادات فرمانداری به برخی لوایح ارسالی به هیئت تطبیق را نیز مورد بحث و بررسی بیشتر قرار دادند.

یادآور می‌شود با توجه به تعطیلات عید فطر، جلسه علنی هفته آینده شورای اسلامی شهر کرج به جای روز یکشنبه بعدازظهر روز دوشنبه از ساعت 15 تا 17:30 برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی