برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

پنجشنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۷

در زمینه تخت‌های ویژه در کرمانشاه کمبود داریم

بیمارستان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در حال حاضر حدود سه هزار تخت در بخش‌های مختلف درمانی استان فعال است.

 

 

به گزارش کیمیانیوز، دکتر بهمن روشنی با اشاره به وجود 2964 تخت فعال بیمارستانی در استان گفت: از این تعداد 2328 تخت دربخش دانشگاهی و636 تخت دربخش غیردانشگاهی است.

روشنی تعداد تخت بیمارستانی به ازای هر هزار نفر جمعیت در استان را 1.4 تخت اعلام کرد و افزود: در برنامه ششم توسعه این میزان به 2.27 قابل افزایش است.

وی با بیان اینکه در زمینه تخت‌های ویژه کمبودهایی در استان وجود دارد، گفت: 176 تخت "آی سی یو" در سطح استان وجود دارد که از این تعداد 140 تخت در بخش دانشگاهی و36 تخت در بخش خصوصی و نیمه دولتی است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: همچنین 110 تخت "سی سی یو" 59 تخت "ان آی سی یو" و 35 تخت "پست سی سی یو" در استان وجود دارد.

روشنی با اشاره به توزیع خوب بیمارستان‌ها در سطح شهر کرمانشاه، گفت: در قسمت شمالی شهر بیمارستان امام رضا(ع )، حضرت معصومه(س) و امام حسین(ع)، در بخش مرکزی شهر بیمارستان طالقانی، امام علی(ع) و شهدا و در قسمت جنوبی شهر نیز بیمارستان معتضدی، امام خمینی(ره) و520 ارتش را داریم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به در حال ساخت بودن بیمارستان 740 تختخوابی در کمربندی غربی کرمانشاه اظهار کرد: بودجه این بیمارستان مشخص و پروانه ساخت آن نیز تایید شده است.

روشنی با بیان اینکه درخواست ساخت چندین بیمارستان خصوصی درکرمانشاه داشته‌ایم، گفت: از مهمترین این درخواست ها می توان به ساخت بیمارستان 700 تخت‌خوابی در بخش جنوبی کرمانشاه اشاره کرد که اکنون این بیمارستان درمراحل اخذ پروانه است.

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی