برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

پنجشنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۷

درگیر شدن استان‌های همجوار خراسان شمالی به آنفلوانزای پرندگان صحت ندارد

آنفلوآنزای پرندگان

مدیر امور قرنطینه اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: موضوع درگیر شدن استان‌های همجوار خراسان شمالی به آنفلوانزای پرندگان صحت ندارد.

 

 

دکتر ابراهیم تقوایی در گفت و گو با کیمیانیوز، در پاسخ به این سوال که شنیده شده استان های همجوار خراسان شمالی به علت درگیر شدن با بیماری آنفلوانزای پرندگان، مرغ زنده و یا گوشت مرغ مورد نیاز خود را از این استان تامین می کنند، اظهار کرد:  خراسان شمالی و استان های همجوار این استان عاری از این بیماری است.

وی با اشاره به اینکه تعداد واحدهای پرورش طیور در این استان بنا به تعداد جمعیت آن به اندازه کافی نیست، بیان کرد: به همین علت در برخی از مواقع مرغ مورد نیاز خراسان شمالی از استان های همجوار تامین می شود.

تقوایی با بیان اینکه ظرفیت کشتارگاه های طیور این استان نیز حدود 15 هزار قطعه است، افزود: گاهی اوقات پرورش دهندگان استان های مجاور مرغ های زنده را به کشتارگاه های این استان ارسال کرده و امر کشتار را در این کشتارگاه ها انجام می دهند.

وی ادامه داد: ممکن است این امر برای تولیدکنندگان مرغ در خراسان شمالی نیز اتفاق بیفتد که مرغ های زنده را به سایر استان ها برای کشتار ارسال کنند.

این مقام مسئول اظهار کرد: این اداره کل به طور میانگین روزانه مجوز صادرات حدود 20 تن مرغ را به متقاضیان صادر می کند و میزان نیاز خراسان شمالی به گوشت مرغ به طور روزانه حدود 18 تا 22 تن است.

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی