برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

یکشنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۷

ضرورت تحت پوشش قرار دادن ریسک شرکت‌های دانش‌بنیان

image.png

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه آینده اقتصاد کشور در دست شرکت‌های دانش بنیان است، گفت: به منظور حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان باید ریسک شرکت‌های دانش بنیان تحت پوشش قرار گیرد.

 

 

به گزارش کیمیانیوز،  مجید خدابخش در جلسه ستاد زیست فناوری استان افزود: منابع مالی بسیار خوبی در کشور وجود دارد که باید با دانشگاه و علم مرتبط شود تا در خدمت تولید و ایجاد اشتغال، صادرات و توسعه کشور و استان قرار گیرد. 
  
وی ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بینان با وجود ریسک‌هایی که دارند، سودآوری بسیار بالایی دارند. 
  
خدابخش با بیان اینکه فناوری در جهان در حال تغییر و تحول است، اظهار کرد: اگر نانوفناوری، زیست فناوری و فناوری های بالا وارد بازار شوند و نتوانیم خود را با آن ها تطبیق دهیم بسیاری از کارخانجات بسته خواهند شد. 
  
وی گفت: در حوزه پزشکی تغییرات بسیاری در حال انجام است و در آینده نزدیک جراح‌های متبحر آنهایی خواهند بود که بتوانند به وسیله فناوری جراحی انجام دهند. 
  
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه ریسک شرکت‌های دانش‌بنیان باید تحت پوشش قرار گیرد، افزود: محصولات دانش‌بنیان به خصوص در حوزه زیست فناوری بازار خوبی دارند که باید از آن بهره‌مند شد. 
  
وی ادامه داد: شکست صنایع نشان می‌دهد که این صنایع خود را با تکنولوژی‌های روز و استانداردهای جهانی تطبیق نداده‌اند. 
  
خدابخش با اشاره به حمایت از 12 طرح دانش‌بینان در حوزه زیست فناوری توسط ستاد توسعه زیست فناوری کشور گفت: آذربایجان شرقی به عنوان قطب شمالغرب کشور در حوزه زیست فناوری فعال است. 
  
وی گفت: در راستای توسعه استان و ایجاد اشتغال برای جوانان از شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کنیم و همه مسایل و مشکلات اداری پیش روی این شرکت‌ها را احصا خواهیم کرد. 
  
مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این نشست گفت: در حال حاضر شرکت های دانش بنیان آنقدر توان مالی ندارند که بتوانند در اجرای طرح‌ها ریسک کنند، بنابراین ستاد، حمایت‌های لازم را برای توسعه زیست فناوری از شرکت‌های دانش بنیان فراهم می‌کند تا شرکت‌ها خطرپذیری را قبول کرده و وارد این عرصه شوند.

وی ادامه داد: حوزه زیست فناوری ضمن حرکت در مسیر اقتصاد دانش‌بنیان و ایجاد اشتغال، بهترین بستر برای سرمایه‌گذاری، ثروت‌آفرینی و سودآوری است. 
  
قانعی با اشاره به اینکه صندوق حمایت از سرمایه‌گذاری زیست فناوری در این ستاد ایجاد شده است، گفت: از آنجا که زیست فناوری در دنیای نوین امروز، نقش مهم و ارزنده ای ایفا می‌کند و در بخش های نظیر کشاورزی، علوم آزمایشگاه، اقتصاد، پزشکی وجود دارد، لازم است همگام با دیگر کشورها در این سمت و جهت حرکت کنیم.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی