برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

شنبه, ۲۸ مهر ۱۳۹۷

4000 بیکار در روستاهای البرز ساکن هستند

بیکاری

استاندار البرز گفت: چهار هزار بیکار در روستاهای استان ساکن هستند.

 

 

‌محمد علی نجفی در گفت وگو با کیمیانیوز، اظهار کرد: بیکاری به یکی از جدی ترین معضلات امروز کشور تبدیل شده است.

وی ادامه داد: نمی توان از این واقعیت گذشت که افراد بیکاربه دلیل این‌که معیشتشان در خطر است و منبع درآمدی ندارند، بیش از سایرین در معرض آسیبهای اجتماعی قرار دارند.

نجفی با اشاره به اهمیت کاهش نرخ بیکاری در جامعه افزود: بدون شک  با افزایش آمار بیکاری در جامعه شاهد افزایش جرم و ناهنجاری‌های اجتماعی خواهیم بود.

این مسئول در ادامه بر ضرورت ایجاد اشتغال در روستاهای استان تاکید کرد و گفت: اگر فکری به حال اشتغالزایی برای روستاییان نکنیم باید منتظر مهاجرت بیشتر روستانشیان به شهرهای استان باشیم.

استاندار البرز افزود: بدیهی است مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها به جز افزایش جمعیت شهرها باعث کاهش تولید محصولات کشاورزی و به خطر افتادن امنیت غذایی مردم نیز می‌شود.

نجفی توضیح داد: در حال حاضر حدود چهار هزار بیکار در روستاهای استان وجود دارد که باید تلاش کنیم در برنامه‌ای مدون تعداد آنها راکاهش دهیم.

وی اظهار کرد: اعطای وام‌های خرد و مشاغل خانگی از سوی بانک های عامل به روستاییان می تواند نقش به سزایی در اشتغالزایی آنها داشته باشد.

نجفی گفت:  بانک‌های عامل در این خصوص باید با متقاضیان همکاری مناسبی داشته باشند و هیچ بهانه‌‌ای در این زمینه قابل قبول نیست.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی