برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

یکشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۷

نوجوان مهابادی طلای جهان را کسب کرد

 مدال طلای سومین دوره مسابقه بین‌المللی کودکان بیمار در گروه سنی نوجوان به عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی رسید.

 

 

به گزارش کیمیانیوز، سمیرا خلیلی نوجوان اهل مهاباد توانست مدال و تندیس طلای سومین دوره مسابقات بین المللی نقاشی کودکان بیمار را که به میزبانی اوکراین برگزار شد را به خود اختصاص دهد.
سمیرا خلیلی در نقاشی خود به ترسیم زیبایی‌های دنیای بدون آلودگی و مقایسه آن با چهره نا‌خوش‌آیند جهان آلوده پرداخته است ضمن اینکه در این نقاشی با به تصویر کشیدن خود به شکل یک فرشته، به نقش نجات بخش انسان در ساختن دنیایی بدون آلودگی پرداخته است.
مربی‌گری و هدایت این عضو ۱۵ ساله کانون پرورش فکری را شیلان ناظم‌زاده مربی هنری مراکز کانون مهاباد بر عهده داشته است.
سمیرا خلیلی روز سه شنبه ۱۶ آبان با حضور در مراسم اختتامیه این مسابقه بین‌المللی در کشور اوکراین هدایای خود را دریافت کرد.

«گروه بین المللی سلامت و هنر» دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری بیش از۷۰ نهاد و سازمان دولتی، غیردولتی و انجمن های خیریه داخلی و خارجی با هدف ارتقای روحیه کودکان بیمار از طریق پیوند هنر و سلامت، برای سومین سال متوالی طی فراخوانی از تمامی کودکان (زیر ۱۸ سال) دعوت کرده بود با ارسال نقاشی به دبیرخانه این جشنواره، خاطرات خود از دوره بیماری یا دیدگاه خود درباره بیماری، محیط بیمارستانها، کادر درمانی و اهمیت سلامت را ارایه کنند.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌غربی با ۴۳ نقاشی از اعضا مراکز فرهنگی هنری کانون سراسر استان در سومین دوره این مسابقه حضور داشت.
اعضای کانون آذربایجان‌غربی در نخستین دوره این جشنواره که به میزبانی ایران برگزار شد جایزه اول نقاشی گروهی و در دومین دوره در بوداپست مجارستان، دو تندیس طلا و یک تندیس نقره را از آن خود کردند.

 

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی