برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

چهارشنبه, ۰۱ فروردین ۱۳۹۷

کردستان با «نوروزگاه» به پیشواز بهار می‌رود

کردستان

مسئول اجرایی طرح ملی نوروزگاه در استان کردستان با اشاره به اینکه در راستای اجرای برنامه های متنوع و جذاب به منظور جذب گردشگران بیشتر به استان کردستان «طرح ملی نوروزگاه» در استان برگزار می شود، اعلام کرد: برای پاسداشت نوروز طرح «نوروزگاه‌ها» در کردستان همزمان با 11 استان کشور برپا می‌شود و با اجرای برنامه‌های متنوع به پیشواز این عید باستانی می‌رویم.

ادامه مطلب...

ایجرود؛ سرزمین روستاهای ناشناخته

ایجرود

‌ایجرود یکی از شهرستان‌های استان زنجان به مرکزیت زرین‌آباد است، جمعیت این شهرستان بر طبق سرشماری سال ۹5، برابر با 36 هزار و 641 نفر بوده است، اهالی شهرستان ایجرود به زبان ترکی آذربایجانی صحبت می‌کنند، البته در مرکز و برخی از روستاهای بخش حلب به زبان تاتی نیز سخن گفته می‌شود.

ادامه مطلب...

بیش از یک و نیم میلیون مسافر به مشهد آمده‌اند

مشهد

سخنگوی ستاد تسهیلات سفر خراسان‌رضوی اعلام کرد: از 25 تا 28 اسفندماه یک میلیون و 625 هزار و 994 مسافر به مشهد سفر کردند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.9 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

ادامه مطلب...

اجرای آیین چراغ بران در شهرکرد

‌آیین سنتی چراغ بران

‌آیین سنتی چراغ بران ساعاتی قبل از تحویل سال نو در آستان مقدس امامزادگان دو خاتون (س) شهرکرد اجرا می‌شود.

ادامه مطلب...

حضور پررنگ کاروان‌های راهیان نور در خوزستان/ امکان اسکان شبان‌روزی 120 هزار زائر

راهیان نور

مسئول راهیان نور و گردشگری سپاه ولیعصر(عج) خوزستان با بیان اینکه در روزهای اخیر شاهد حضور پررنگ راهیان نور در یادمان‌ها و مناطق عملیاتی خوزستان هستیم، گفت: به نظر می‌رسد امسال آمار حضور راهیان نور نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشد.

ادامه مطلب...

ایجاد ظرفیت اسکان روزانه قریب 100 هزار مسافر نوروزی در یزد

یزد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به ایجاد ظرفیت اسکان نوروزی روزانه قریب 100 هزار نفر در مراکز اقامتی مختلف استان، از برگزاری برنامه‎‎های متنوع و شاد فرهنگی در این ایام در بیش از 70 نوروزگاه استان خبر داد.

ادامه مطلب...

ریگزار بشرویه؛ منطقه‌ای بکر و شگفت‌انگیز در دل کویر

ریگزار بشرویه

کویر و ریگزار بشرویه یکی از این بیابان‌های زیبا و شگفت‌انگیز است که در خراسان‌جنوبی واقع شده و منطقه‌ای بکر و شگفت‌انگیز در دل کویر است‌.

ادامه مطلب...

اقتصاد لرستان در سالی که گذشت

اقتصاد

یک تحلیلگر مسائل اقتصادی گفت: زیرساخت‌های لرستان هنوز آماده جذب سرمایه‌گذار خارجی نیست.

ادامه مطلب...

غار سهولان؛ دومین غار بزرگ آبی ایران

غار سهولان

‌غار سهولان دومین غار بزرگ آبی ایران است و در حدود 43 کیلومتری شمال شرقی مهاباد در محور مهاباد - بوکان در آذربایجان غربی قرار دارد. این غار در قدیم خانه مردم پارتی‌تبار بوده است.

ادامه مطلب...

ورودی شهر زیرزمینی نوش آباد رفع پلمب شد

شهر زیرزمینی نوش‌آباد

‌رییس شورای اسلامی شهر نوش آباد گفت: در نشست با رییس دادگستری، فرماندار، بخشدار مرکزی و رییس اداره اوقاف و امور خیریه آران و بیدگل، طی هفته گذشته موضوع رفع توقیف ورودی دوم شهر زیر زمینی نوش آباد در آبانبار مرکزی این شهر مورد بررسی قرار گرفت و سرانجام این ورودی رفع توقیف شد.

ادامه مطلب...

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی