برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

پنجشنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۹

هشدار یونیسف نسبت به خطر بازگرداندن کودکان مهاجر از آمریکا

هشدار یونیسف نسبت به خطر بازگرداندن کودکان مهاجر از آمریکا

یونیسف اعلام کرد: ایالات متحده آمریکا از اوایل ماه مارس دست‌کم ۱۰۰۰ کودک مهاجر و بدون همراه را به مکزیک، السالوادور، گواتمالا و هندوراس به رغم تشدید خطر خشونت و تبعیض به دلیل شیوع کروناویروس بازگردانده است.

 

 

به گزارش کیمیانیوز، صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرده که هم‌چنین مکزیک در همین مدت دست‌کم ۴۴۷ کودک مهاجر را به گواتمالا و هندوراس بازگردانده است.

یونیسف هشدار داده که اقدام آمریکا و مکزیک مبنی بر بازگرداندن این کودکان آن‌ها را با خطرات محافظتی بیشتری مواجهه می‌کند، چرا که تصور ابتلای آن‌ها به کرونا وجود دارد.

هانریتا فور، مدیر اجرایی یونیسف با بیان این که شیوع بیماری کووید-۱۹ یک وضعیت بد را بدتر نیز ساخته، اعلام کرد: تبعیض و حملات خشونت‌آمیز اکنون به تهدیدهای موجود مانند خشونت‌های باندهای خلافکار منجر شده که این کودکان ترجیح دهند در اولین فرصت خانه‌های خود را ترک کنند.

این اقدام باعث شده که این کودکان بیش‌ از پیش و حتی بیش از زمانی که کشورهای خود را ترک کرده بودند در معرض خطرات مختلفی قرار داشته باشند.

مقامات مهاجرتی ایالات متحده که با امور اجرایی و امنیت مرزها سر و کار دارند و موسسه ملی مهاجرت مکزیک هنوز به سوالات خبرنگاران در رابطه با این موضوع پاسخی نداده‌اند.

یونیسف نیز اعلام کرده که در تلاش است تا در سراسر منطقه، سیستم‌های تحت فشار ملی حمایت از کودکان را سر پا نگه دارد.

صندوق کودکان ملل متحد هم‌چنین اعلام کرده است گزارش‌هایی از جوامعی در گواتمالا و هندوراس به دست رسیده که از ورود مهاجران از جمله کودکان جلوگیری و آن‌ها را تهدید به خشونت کرده‌اند.

برای مثال شهرهای بومی مایاها در گواتمالا تهدید به آتش زدن خانه‌های مهاجرانی که از آمریکا بازگشته‌اند مطرح گردیده و مثبت اعلام شدن تست کرونای بیش از ۱۰۰ نفر از این مهاجران منجر به بدنامی آن‌ها شده است.

بنا بر گزارش رویترز، ایالات متحده قوانین مربوط به کروناویروس را در ماه مارس وضع کرده که به مقامات اجازه می‌دهد تا به سرعت مهاجران در مرز را از آمریکا اخراج کنند. داده‌ها نشان می‌دهد که حدود ۹۰۰ کودک بی‌سرپرست طبق این قوانین در ماه مارس و آوریل بازگردانده شدند.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی